Anděl strážný

Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy. administraci

křížová cesta

Křížová cesta.


Mne osobně velice oslovila křížová cesta "Pojď za mnou "od známého prof. Tomislava Ivančiče, který vyučuje na universitě v Záhřebu v Chorvatsku. Na
http://www.misie.sk/Misie/Modlitba/kriz_ivancic.htm ji najdete celou (ve slovenčině), ale vyšla už i česky, i když pod jiným názvem (Paulínky, Setkání s Ježíšem na křížové cestě). Ta je taky celá na netu, najdete ji na http://www.pastorace.cz/index.php?typ=texty&sel_char=K&sel_tema=55&sel_podtema=322&sel_text=494   Je to krásná rozjímavá modlitba, hodí se k pomalému meditačnímu čtení bez doprovodných písniček, protože slova písniček by rušily myšlenkový tok modlících se lidí, přemýšlejících o svém vztahu k Bohu. Není to samozřejmě vhodný tip na "rychlovku", jak to někde bývá, trvá déle, zhruba 3/4 hodiny, ale stojí za to. Chystám ji u nás na letošní duchovní obnovu. Může se ji ale modlit i doma každý sám, a to nejen v postní době. U nás vedou křížové cesty laici a někdy je to škoda. Líbí se mi, když křížovou cestu vede, lépe řečeno modlí se ji kněz, opravdu modlí, ne jen předříkává. To je pak modlitba, která mění modlící se lidi, ne jen tradice.Ne, že by to laici neuměli, ale často jsou bohužel tlačeni časem.
Na uvedených www stránkách najdete i další modlitby křížové cesty.

Pod tímto příspěvkem je uvedena reklama poskytovatele služeb, která nemusí být v souladu s názory a přáním provozovatele webu. Děkujeme za pochopení.

 
Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy.administraci