Anděl strážný

Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy. administraci

Velikonoce a půst

Velikonoce

Bože,
nabízím Tvému milosrdenství svou minulost,
Tvé lásce svou přítomnost,
Tvé prozřetelnosti svoji budoucnost.

(Pater Pio)

Na Velký pátek začíná novéna k Božímu milosrdenství.
http://andelstrazny.webgarden.cz/novena-k-bozimu-milosrdenstvi

Je tvé srdce zraněno a potřebuje vyléčit? Modlitbou novény můžeš získat všechny milosti i časné dary, které potřebuješ! Není to jen nějaká další pobožnost či modlitba navíc. Je to přímá cesta k Tomu, který jediný má moc zachraňovat, k Ježíši ukřižovanému a zmrtvýchvstalému.

První neděle po Velikonocích, je Neděle Božího Milosrdenství, den velké amnestie pro každého člověka i pro celé lidstvo. Je možnost získat mnoho velkých darů a milostí. Nejzákladnější podmínka je být po dobře vykonané svátosti smíření a přistoupit v den svátku ke zdroji života - svatému přijímání.

K čemu je vlastně postní doba?

Možná se vám to bude zdát málo, ale mne oslovila jedna jediná věta, kterou pronesl jeden slovenský biskup, jehož jméno neznám. Zahlédl jsem ho v televizi na popeleční středu, na STV2 , dávali přímý přenos z katolické bohoslužby. Zapnul jsem náhodou televizi, když  mše svatá právě  končila, a on zrovna říkal:

Vrcholem postní doby je svátost smíření. 

No není to skvěle řečeno?

Leckdy slyšíme, co všechno musíme a nesmíme, a mně vadí, že ne vždy a všude slyšíme  stejné doporučení. Ted jsem dokonce slyšel, že v jedné církvi radí postit se tak, že máme šetřit životní prostředí. Naše maminky v době postní nepouštěly rádio ani televizi, ale ne kvůli životnímu prostřední, ale proto, aby se nerozptylovaly a soustředily se na Boha a modlitby. Dokonce si ani nezpívaly, protože v době postní se slušelo být smutný. A tzv. taneční zábavy byly naprosté TABU. Však si to lidé vynahradili předem, v masopustním veselí. Tak nevím. 

 Když jsem nedávno přemýšlel, co se vlastně smí či nesmí, nebo musí a co už nemusí,  prohlédl jsem několik čísel křestanských časopisů, dával pozor na kázání, ale nic kromě zákazu požití masa pro všechny křesťany a jednodenního nasycení pro lidi od 21 let do tuším 60, a to na Velký pátek a Popeleční středu,  jsem nikde neobjevil. Spíše se objevilo ještě více otazníků. Ne, že bych si myslel, že jednodenní nasycení znamená jíst jednou denně, to je od rána do večera, vím, že je to jednou za den do sytosti s možností rozdělit si toto jídlo do více menších, aby porce byla zachována a lidi se mohli více soustředit na modlitbu, komu to vadí s prázdným žaludkem. A pokud se rozhodnu k nějakému dalšímu sebezáporu nebo si něco odřeknu, mělo by to být proto, abych byl více volný pro Boha. Jistě, je potřeba cvičit si pevnou vůli a umět si ledacos odříct. Můžeme k tomu využít postní dobu a přinést to jako oběť Bohu. Ale to není pokání. Nenaplníme tím postní výzvu, kterou dostáváme spolu s popelcem, křžkem na čelo: Čiň pokání a věř evangeliu!

Když si vzpomenu na tuto větu, že vrcholem postní doby je svátost smíření, už mám více jasno. Vím, z jakého pohledu posuzovat doporučované a nedoporučované další věci, tedy všechny kromě jídla. Díky, pane biskupe!Pod tímto příspěvkem je uvedena reklama poskytovatele služeb, která nemusí být v souladu s názory a přáním provozovatele webu. Děkujeme za pochopení.

Posledni komentare
24.08.2016 12:29:09: www.dedra-katalogy.cz Dedra Aviváž za bezva cenu, Dedra registrace zdarma - Slevy Dedra
21.12.2014 19:49:00: www.oricosmetics.cz www.oriflame.cz www.ori-cosmetics.cz www.oriflame.cz www.krasa365.cz www.orifl...
 
Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy.administraci