Anděl strážný

Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy. administraci

tvůj Anděl Strážný


TVŮJ ANDĚL STRÁŽNÝ

 Je tvůj anděl strážný tvým přítelem?
 Nebo ses s ním ještě nestačil seznámit? :o)

Je to duchovní bytost, která žije blízko Boha. Anděl je posel, a můžeš s ním komunikovat pomocí slov a myšlenek.

2. října má tvůj anděl strážný svátek.  Zazpívej mu spolu s Hradišťanem: http://www.youtube.com/watch?v=FI9hkq8V8rk

Se svým andělem jsi každý den. Abys na něj nezapomínal, můžeš si ho nějak pojmenovat. On už asi má své jméno, které neznáš, ale třeba nějakou milou přezdívkou určitě nepohrdne. Třeba andílek, přítel, ochránce  nebo prostě anděl strážný.

Jsou některé dobré myšlenky a nápady, které k tobě přicházejí jakoby zvenčí. Že je to myšlenka od dobrého anděla, poznáš tak, že tě hned napadne 1000 důvodů. proč ten nápad nerealizovat, i když se jedná třeba o úplně obyčejnou věc. A když pak do toho jdeš, máš přímo andělskou radost :o).

A co ty špatné myšlenky, od špatných andělů?

Tak ty se někdy přímo vnucují, doslova útočí a jakoby tě nutily: udělej to hned, teď, moc o tom nepřemýšlej. Zlý anděl zamlžuje důsledky a cíl. Když se na ni budeš snažit zapomenout, moc to nepomůže, tím víc tě bude pronásledovat. Prostě ji chyť za uši a řekni jí: Co vlastně chceš? Dej mi pokoj. Ven, tam jsou dveře! A dál nepůjdeš, nestojím o tebe.

Někdy to pomůže, ale jsou i takové drzé myšlenky, které se klidně vrátí zpátky oknem. A šeptají, zkus to přece, když ne doopravdy, tak jen tak, v duchu, představ si, jaké by to bylo, když ... A jdou s tebou všude, kam se hneš. Jsou neodbytné.

Dobrý anděl ti jistě poradí, jak na ně, když se ho zeptáš. Třeba tak, že nutkavé myšlence nahlas řekneš: Ty otravo, když  tě nemohu vyhnat, tak si posluž, poletuj si kolem, ale já s tebou už nebudu diskutovat a ztrácet čas. Pokud se ti dál honí špatné myšlenky hlavou bez toho, že bys je sám vyvolával, nemusíš mít žádný pocit viny. To není tvoje chyba. Chyba by byla, kdybys diskutoval nebo o tom špatném snil. Takové dlouhodobé snění je  ztráta času. Navíc vede k melancholii a  smutku, oslabuje tvou duši a vůli. Často se po něm dostaví pocit prázdnoty.

zpracováno podle přednášky p. V. Řehulky v JablunkověTvůj Anděl Strážný  má  2. října svátek.

Svátek mají zároveň všichni  Andělé Strážní všech lidí na celém světě.

Tak nezapomeňte, že existují, že  mají lidi  moc rádi  a obracejte se na ně, kdykoliv  potřebujete jejich pomoc.  A buďte pozorní, ať nepřeslechnete jejich hlas, když k vám  mluví!

Pod tímto příspěvkem je uvedena reklama poskytovatele služeb, která nemusí být v souladu s názory a přáním provozovatele webu. Děkujeme za pochopení.

Posledni komentare
21.08.2011 02:28:20: opravdu existuje. Bůh přidělil anděla každému člověku, věřícímu i nevěřícímu.
05.08.2011 16:31:24: opravdu existuje nebo nesmiley${1}smiley${1}
 
Anděl strážný, andělé, advent, vánoce, velikonoce, duchovní život, modlitby, příběhy.administraci